Home Wiadomości Malezja: śmierć pobitej zakonnicy

Malezja: śmierć pobitej zakonnicy

Redakcja

W Malezji zmarła 69-letnia s. Juliana Lim, dotkliwie pobita podczas napadu rabunkowego. Wraz ze swą współsiostrą została przed tygodniem brutalnie zaatakowana przez złodzieja, który ukradł im niewielką sumę pieniędzy.

W wyniku odniesionych obrażeń s. Lim zapadła w śpiączkę i mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala nie udało jej się uratować. Druga z zakonnic, 79-letnia Mary Rosy Teng, wciąż w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Ten brutalny atak na zakonnice jest ogromnym szokiem dla malezyjskiego Kościoła. Sprawca nadal pozostaje na wolności.

Siostry należą do zgromadzenia Dzieciątka Jezus i zostały zaatakowane w leżącej niedaleko stołecznego Kuala Lumpur miejscowości Seremban. Do zajścia doszło na terenie należącym do kościoła pod wezwaniem Zwiastowania Pańskiego, przy którym zakonnice od lat posługiwały. Przy tym kościele s. Lim zostanie pochowana. Pogrzeb odbędzie się jutro.

bz/ rv

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda