Media. Początek zdjęć do filmu o św. Maksymilianie

www.franciszkanie.plRozpoczęły się zdjęcia do fabularyzowanego dokumentu o św. Maksymilianie Kolbe, który ukaże się w przyszłym roku na ekranach polskich kin.  

To pierwszy film, który obejmie całe życie bohatera, a jego realizacja jest planowana w pięciu w krajach: Polsce, Japonii, we Włoszech, na Ukrainie i Białorusi. Na zdjęciu z planu Kazimierz Piechocki, organizator jedynej skutecznej i zarazem brawurowej ucieczki z centralnego obozu w Auschwitz, opowiada o jego spotkaniu z o. Maksymilianem i o tym, jak słowa, które od niego usłyszał odnowiły jego ducha i dały siły do wykonania, niemożliwego wręcz z racjonalnego punktu widzenia, zadania.

Opowiada o tym, jak o. Maksymilian zachowywał się w obozie na co dzień i jak był postrzegany przez innych. Jego słowa potwierdzają świętość i niezwykłość postaci jaką był o. Maksymilian Kolbe. Autorzy realizacji wierzą, że film pozwoli o. Maksymilianowi dalej dawać nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Ufają oni, że film poruszy serca wielu ludzi w Polsce, a może i na świecie.

Realizacja filmu zależy od pomocy ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć ten projekt finansowo. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się nim na stronie: www.kolbe.org.pl . Każda, nawet niewielka ofiara pozwoli przybliżyć ukończenie filmu.

red.

Zobacz również szczegółową zapowiedź filmu na naszym portalu

Za: www.franciszkanie.pl.