Home Wiadomości Michalici: List do młodych Ojca Generała

Michalici: List do młodych Ojca Generała

Redakcja

ŚDM Kraków 2016Publikujemy list Przełożonego Generalnego Michalitów – ks. Dariusza Wilka CSMA do młodych na Światowe Dni Młodzieży.

Kochani moi!

Światowe Dni Młodzieży to święto młodości wiary, radości nadziei oraz entuzjazmu miłości. W tych dniach w szczególny sposób doświadczamy mocy Ducha Świętego, który wciąż na nowo przemienia oblicze naszej ziemi tworząc Młody Kościół. Pełni podziwu dla Miłosiernego Ojca przyglądamy się dokonującemu się nieustannie na naszych oczach dziełu uszlachetniania każdego człowieka w jego drodze ku niebu. Wierząc, że Chrystus także dzisiaj przechodzi pośród nas z darem pokoju, zachwycamy się każdym cudem przemiany ludzkiego serca. Wszyscy czerpiemy z daru braterstwa i ludzkiej solidarności.

Cieszę się bardzo Waszą obecnością w miejscach związanych ze świętym życiem oraz heroicznym dziełem bł. ks. Bronisława Markiewicza i Sługi Bożej Matki Anny Kaworek. Wszystko, co michalickie, tutaj się zaczęło. Zakonodawcy z ogromną wrażliwością zasłuchani w subtelny głos Boga potrafili odczytać Wolę Stwórcy w otaczającej ich rzeczywistości. Mówimy, że odkryli powołanie i wspaniałomyślnie ruszyli jego drogą. To odważne podążanie za wezwaniem wiary uczyniło ich szczęśliwymi, żyjącymi pełnią życia. Tę fascynację Bogiem przemawiającym w głębi duszy podejmują w dzisiejszych czasach ich spadkobiercy – siostry michalitki i księża michalici.

Także dla każdej i każdego z Was nasz Dobry Bóg przygotował jedyną i niepowtarzalną drogę ku pełni człowieczeństwa. Jej odkrycie pozwoli Wam dostrzec głębię świata wartości, z entuzjazmem przeżywać każdy dzień, z pasją podejmować życiowe wyzwania, bez cienia lęku oczekiwać przyszłości, z rozpromienioną uśmiechem twarzą mierzyć się z trudnościami, z mądrością podejmować decyzje i z odwagą, w spragnionym miłości świecie, być świadkiem Miłości.

Chrystus Was bardzo potrzebuje. W szczególny sposób Waszych kochających serc. To dzięki Wam chce docierać do tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że miłosierdzie ma sens, a Miłość może wszystko.

Niech przeżywanie Światowych Dni Młodzieży stanie się dla Was okazją do zachwytu nad wspaniałomyślnością naszego Boga i dobrem ukrytym w każdym człowieku.

I bądźcie miłosierni, gdyż oni są błogosławieni…

Zawierzam Was opiece markiewiczowskiej Matki Miłosierdzia i św. Michała Archanioła.

ks. Dariusz Wilk CSMA
Przełożony Generalny

Marki – Miejsce Piastowe, 21.06.2016 r.

Za: www.michalici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda