Home Wiadomości Młodzież z całego świata odlicza godziny do ŚDM

Młodzież z całego świata odlicza godziny do ŚDM

Redakcja

Młodzież z całego świata odlicza godziny do ŚDMCentralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie coraz bliżej, jednak liczba młodzieżowych grup zagranicznych zmierzających na ŚDM do Krakowa, a odwiedzających Jasną Górę nie maleje.

W poniedziałek, 25 lipca przybyło kilkadziesiąt dużych grup zagranicznych. Wśród nich przybyła 30-osobowa grupa z Hiszpanii.

„Jesteśmy tutaj, aby zawiązywać nowe przyjaźnie. Nie znaliśmy się wcześniej, więc poznajemy się i spędzamy ten czas przybliżając się do Boga – opowiada Teresa Chacoń z Saragossy, Hiszpania – Spędziliśmy całą noc w autobusie i jeszcze nie poznaliśmy naszych rodzin, które nas goszczą, ale bardzo się cieszymy na tą myśl”.

„Przede wszystkim przyjechaliśmy, żeby modlić się za naszą rodzinę, ponieważ rodzina jest najważniejsza dla nas, ale też za przyjaciół. Jest to dla nas czas, kiedy możemy być bliżej Boga i też jest zachętą, żebyśmy byli bliżej Boga, żebyśmy byli lepszymi ludźmi, lepszymi katolikami – podkreśla Teresa – Byłam na Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie i było to dla mnie szczególne doświadczenie, ale oczekuję, że tutaj będzie coś większego i będę mogła pogłębić swoją wiarę”.

Kolejną grupą, która dziś odwiedziła Jasną Górę była grupa z Indonezji.

„Przyjechaliśmy z Indonezji z przyjaciółmi, jest nas 15 osób, są wśród nas dwie siostry zakonne i dwie pary – opowiada Fr. Benny Laisina, misjonarz Najświętszego Serca Jezusowego ze Wspólnoty New Heart Community z Jakarty – Moja wspólnota nosi nazwę Wspólnoty Nowego Serca. Szukamy spokoju i tego, by pokazać tę naszą wspólnotę, i chcemy też poczuć się lepszymi katolikami, lepszymi ludźmi. Kilkoro z nas uczestniczyło w Światowych Dniach Młodzieży, byliśmy w Australii i w Madrycie. Z tamtych ŚDM mieliśmy dużo radości, dużo wspomnień”.

„Po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie oczekujemy radości, żebyśmy mogli czerpać ją stąd i zanieść do naszego kraju, bo jak wiecie Indonezja jest krajem, gdzie jest największa liczba muzułmanów, więc chcemy przynieść tą radość do naszego kraju i tam dzielić się nią z innymi – mówi Mohidi Shirley – W Krakowie zatrzymamy się w parafii św. Idziego, goszczą nas tam też rodziny. W Polsce bardzo nam się podoba, Polacy są bardzo życzliwi. Nasza flaga jest bardzo podobna do polskiej flagi, tylko kolory są odwrócone” – dodaje z uśmiechem.

Pielgrzymi ze wspólnoty New Heart Community dadzą występ taneczny w ramach Festiwalu Młodych w Krakowie. Wystąpią w tradycyjnych indonezyjskich strojach w ramach ŚDM w Krakowie w Parku Krowoderskim w środę, 27 lipca.

Posłuchaj rozmowy z pielgrzymami z Indonezji, którą przetłumaczyła Anna Araszkiewicz, wolontariusz ŚDM posługujący na Jasnej Górze.

Wśród dzisiejszych pielgrzymów nie zabrakło również grup z innych krajów m.in. z Norwegii. Młodzież z miejscowości z parafii St. Mikael w Moss położonej 60 km od Oslo obecna będzie na czwartkowej Mszy św. celebrowanej przez papieża Franciszka. Wśród pielgrzymów z Norwegii obecny był ks. Piotr Sylwester Pisarek ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI).

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ mś, es

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda