Home Wiadomości Młodzieżowo w Radiu Maryja

Młodzieżowo w Radiu Maryja

Redakcja

„Świętość to normalność” – pod takim hasłem w sobotę, 24 maja odbyła się 16. Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Spotkanie zgromadziło kilka tysięcy młodych słuchaczy i sympatyków Radia Maryja.

Młodzież w sposób szczególny dziękowała za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Relikwie Papieża Polaka i bł. Karoliny Kózkówny towarzyszyły młodym podczas sobotniego wieczoru.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 16.00 na placu przed Szczytem. Zaśpiewali młodzi muzycy zebrani pod batutą Zbigniewa Małkowicza, wieloletniego dyrygenta i aranżatora największych teatrów muzycznych w Polsce. Spotkanie uświetnił śpiew Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” i Pielgrzymkowej Scholi Młodzieżowej. Wśród muzyki, tańca i śpiewu nie zabrakło czasu na modlitwę i świadectwa – stały element młodzieżowego spotkania. Młodzi słuchacze i sympatycy toruńskiej rozgłośni zwierzyli swoje życie Matce Bożej. Młodzież otrzymała także symbolicznego „Jasia” – małą figurkę dziecka poczętego, jako symbol obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza św. o godz. 19.00 na Szczycie, której przewodniczył bp Ireneusz Pękalski, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej. Eucharystię koncelebrowali: o. Piotr Chyła, wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów i o. Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Homilię wygłosił ks. Zbigniew Kucharski, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kaznodzieja podkreślał: „Bóg pragnie wkroczyć w twoje życie jak najpełniej, ale to wkroczenie wiąże się z tym, że trzeba przyjąć zaproszenie. Bo Bóg jest elegancki, niesamowita kultura relacji, piękny, nikomu się nie narzuca, nikogo nie zmusza, nikogo nie zniewala. On przez piękno pragnie porywać nasze serca, ale by się to działo, to trzeba Go odkrywać. (…) Często mówimy o świętości. Pamiętajmy, że jest to wzrastanie w Bogu, w łasce, stawanie się jak najpiękniejszym człowiekiem w relacji do Najwyższego i innych” – powiedział ks. Zbigniew Kucharski.

Zebrani na jasnogórskich błoniach skierowali również list do Ojca Świętego Franciszka. „Umiłowany Ojcze Święty! My młodzi zgromadziliśmy się na Jasnej Górze, na zaproszenie Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Przyjechaliśmy tu razem z naszymi duszpasterzami, katechetami, i siostrami zakonnymi. Jesteśmy zjednoczeni w naszym Narodowym Sanktuarium wraz z Maryją Matką Jezusa i naszą. Świętość to normalność! – to hasło tegorocznej Pielgrzymki. Jesteśmy tu jako młody Kościół – nie ma Kościoła bez Piotra, dlatego jesteś obecny pośród nas w naszej modlitwie. Umiłowany Ojcze święty, dziękujemy za Twoją odważną wiarę, która nam dodaje otuchy i odwagi do życia w pełni normalnego, prowadzącego do świętości. Prosimy również, Ojcze święty, o wszelkie potrzebne łaski dla Ciebie i dla całego Kościoła” – napisali młodzi.

Do zebranych przemówił o. Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja. „Kto trwa we mnie, a ja w nim, ten owoc obfity przynosi. I na tym polega świętość – trwać w Jezusie Chrystusie” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Pielgrzymka młodych na Jasnej Górze zwieńczyła modlitwa Apelu Jasnogórskiego. Spotkanie zakończył radosny śpiew i pokaz sztucznych ogni.

Transmisje uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

BPJG
/wykorzystano materiały RIRM/TV Trwam News/

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda