Niebiański Obrońca z Gargano w dalekiej Argentynie

Obecność figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano w parafii Matki Bożej Loretańskiej w El Palomar, na pewno można nazwać wydarzeniem nadzwyczajnym.

Pierwsze jego przybycie i spotkanie z parafianami nie oznajmiało większego ich ożywienia. Ale gdy, w marcu 2014 roku, o. Generał, podczas uroczystej Mszy św., nałożył szkaplerze proboszczowi i wikaremu i gdy została oznajmiona msza św. o uwolnienie za przyczyną św. Michała Archanioła, Niebiański Obrońca dokonał niezwykłego ożywienia religijnego wśród wiernych z parafii i z okolicznych miast.

To wydarzenie duszpasterskie wymagało przygotowania znaków obecności tego potężnego patrona, gdyż figura, która przybyła w ramach Nowenny przygotowującej nas do 100 lecia zatwierdzenia Zgromadzenia, udała się do michalickich placówek w Paragwaju. Ale inna, chociaż mniejsza, skutecznie zastąpiła tę pielgrzymującą. Uprzejme siostry Pasjonistki z miasta Merlo podjęły się szycia szkaplerzy. Powstał modlitewnik z modlitwami do św, Michała…

Od tamtego czasu, każdego miesiąca, dziesiątki wiernych – otrzymują błogosławieństwo przez nałożenie rąk a przyjmując szkaplerz przyłączają się duchowo do Rodziny Michalickiej i doświadczają, że Bóg jest miłosierny, wrażliwy i bliski każdemu człowiekowi.

ks. Zdzisław Urbanik CSMA

Za: www.michalici.pl.