Home Wiadomości Nowy zarząd generalny Braci Szkolnych

Nowy zarząd generalny Braci Szkolnych

Redakcja

Trwająca w Rzymie 45. Kapituła Generalna Braci Szkół Chrześcijańskich wybrała nowe władze generalne, które będą kierować zgromadzeniem przez najbliższe siedem lat.

20 maja bracia kapitulni wybrali na 27. następcę św. Jana de La Salle br. Roberta Schielera. Nowy Superior Generalny urodził się w 1950 r. w Stanach Zjednoczonych. Uczył w różnych szkołach zgromadzenia w rodzinnym kraju oraz przez 13 lat na Filipinach. Studiował współczesną historię Europy, a doktorat uzyskał z administracji edukacyjnej. Pełnił różne odpowiedzialne funkcje w swojej prowincji, a przez ostatnie lata był Radnym Generalnym odpowiedzialnym za region Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Następnego dnia obrad kapituły wybrano br. Jorge Gallardo de Alba Wikariuszem Generalnym. Urodzony w Meksyku w 1959 r. pracował w szkołach własnej prowincji. Studiował teologię i język angielski. Osiemnaście lat działał w Japonii, m.in. jako odpowiedzialny za delegaturę zgromadzenia w tym kraju; od 2007 r. był Radnym Generalnym.

Do Rady Generalnej 22 maja zostali wybrani:

  • Br. Angel Ricardo Laguda (ur. 1969 na Filipinach), odpowiedzialny za region Azji (PARC)
  • Br. Pierre Saïdou Ouattara (ur. 1957 w Bukina Faso), odpowiedzialny za Afrykę (RELAF)
  • Br. Paulo Petry (ur. 1958 w Brazylii), odpowiedzialny za region Ameryki Łacińskiej (RELAL)
  • Br. Aidan Illtyd Kilty (ur. 1948 w Irlandii), odpowiedzialny za region Europy i Środkowy Wschód (RELEM)
  • Br. Timothy Coldwell (ur. 1956 w USA), odpowiedzialny za Stany Zjednoczone i Kanadę (RELAN)

Za: br. Marek M. Urbaniak FSC

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda