Home Wiadomości Obama: papież sprawił, że chcę być lepszy

Obama: papież sprawił, że chcę być lepszy

Redakcja

Papież Franciszek z Prezydentem USA, KAI / psdPrezydent Stanów Zjednoczonych powiedział, że podczas swej wrześniowej wizyty w tym kraju papież Franciszek osobiście go zainspirował. – Myślę, że spędzanie czasu z kimś takim jak papież sprawia, że chcę być lepszy – stwierdził Barack Obama na konferencji prasowej. Tym, co go we Franciszku uderza, jest jego pokora.

Odnosząc się do treści papieskich przemówień, skierowanych do szerokiego grona odbiorców, Obama podkreślił, że Franciszek potrafi wprawiać nas w zakłopotanie “we właściwy mu, łagodny sposób”. – Ciągle pobudzał sumienia ludzi, pytając osoby ze wszystkich stron sceny politycznej, co jeszcze mogą zrobić, by być życzliwymi i pomocnymi, a także kochać, poświęcać się i służyć – zaznaczył prezydent.

– Myślę, że przemawia on do naszych sumień i wtedy wszyscy musimy zajrzeć w głąb samych siebie, by zobaczyć, czy są sposoby, byśmy byli lepsi – zauważył Obama.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda