Oblaci NMP – Niniwa TEAM: jubileusz w Iraku

Niniwa TEAMNa zakończenie II Festiwalu Rowerowego „Together” ujawniono cel przyszłorocznej dziesiątej wyprawy NINIWA Team. Będzie nim Mosul, starotestamentalna Niniwa.

Najważniejszym celem każdej wyprawy rowerzystów jest ewangelizacja, dlatego każdego roku NINIWA Team ofiarowuje swój codzienny wysiłek w konkretnej intencji. W związku z nawoływaniem papieża Franciszka do miłosierdzia, w przyszłym roku uczestnicy wyprawy będą pedałowali prosząc o Boże miłosierdzie dla świata.

Cel wyprawy, obecny Mosul, pół roku temu na rowerze odwiedziła Michalina Kupper – gość specjalny sobotniego Festiwalu Rowerowego „Together”. Według uczestniczki rowerowego Jamboree jest to wymarzone miejsce dla rowerzystów. Po konsultacji z odpowiednimi organami władzy, okazało się, że niemożliwy będzie początkowo planowany przejazd przez Gibraltar i północną Afrykę. Rowerzyści pojadą  drogą prowadząca na wschód, okrążającą Morze Czarne i prowadzącą do Niniwy od strony północnej.

W związku z wypadającym jubileuszem, podczas przyszłorocznej wyprawy nie będą obowiązywały ograniczenia wiekowe.

Niniwa Team od 2007 roku w każde wakacje wyjeżdża na zagraniczną wyprawę rowerową. Do tej pory byli między innymi w Maroku, Jerozolimie, Rzymie, Kijowie, Wilnie. W czasie rajdu pokonują średnio 150 km dziennie. Jeżdżą z bagażem (ok. 30 kg na osobę)  i bez pomocy samochodu technicznego. Nie organizują też noclegów (jeżdżą na tzw. „wiarę”). Opiekunem grupy i organizatorem wypraw jest o. Tomasz Maniura OMI.

OMI/Niniwa Team

Za: www.oblaci.pl.