Oblaci: Wolontariat misyjny NINIWA – nowy sezon

NINIWAWolontariat misyjny NINIWA rozpoczyna kolejny sezon formacyjny, który zakończy się wakacyjnymi wyjazdami na doświadczenia misyjne.

Najbliższy zjazd weekendowy odbędzie się w dniach 20-22.11 w Kokotku. Zostanie podczas niego poruszony temat  zaangażowania wiernych w życie Kościoła. Nastąpi też podsumowanie tegoroczne wyjazdów misyjnych i przegląd planów na rok przyszły. Nie zabraknie czasu na nawiązywanie więzi i wspólną modlitwę. Podczas zjazdu odbędzie się promocja książki Niniwa Team „Radość życia”.

Wolontariat misyjny NINIWA zaprasza do włączenia się w formację misyjną osoby, które mają ukończone 18 lat, miłość do Boga i chęć pomagania braciom poza granicami Polski. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na: [email protected] do środy 18.11.

Oblacki Wolontariat Misyjny został zapoczątkowany w 1998 r. przez Magdalenę Kodełkę. Do tej pory kilkuset wolontariuszy spędzało wakacje, i nie tylko, na placówkach prowadzonych najczęściej przez misjonarzy oblatów na: Ukrainie, Białorusi, w Mołdawii, Rumunii, Czechach, Rosji oraz kilku innych państwach. Organizatorzy przygotowują się do prowadzenia wolontariatu w Afryce oraz Ameryce Łacińskiej. Opiekunem oblackim wolontariatu jest o. Marcin Szafors OMI.

OMI/Wolontariat Misyjny

Za: www.oblaci.pl.