Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: bp Antonio de Soussa Braga SCJ

Pożegnania: bp Antonio de Soussa Braga SCJ

Redakcja

Zmarł bp Antonio de Sousa Braga, sercanin i ordynariusz Diecezji Angry (Portugalia). W Zgromadzeniu Księży Sercanów pełnił funkcję przełożonego Prowincji Portugalskiej oraz radnego generalnego w Rzymie. W 1996 został powołany na biskupa diecezji na Wyspach Azorskich należących do Portugalii. W 2016 choroba nie pozwoliła mu dalej prowadzić posługi. Jako biskup senior zamieszkał w sercańskim domu zakonnym w Lizbonie. Tam zmarł po długiej chorobie 22 sierpnia 2022 r.

Ojciec generał w liście skierowanym do Zgromadzenia napisał: “Ośmielam się zdefiniować bpa Antonio jako „bardzo dobry Ojciec Antonio”. Naprawdę serdeczny człowiek. Ci z nas, którzy go znali, mogą być zawsze i wszędzie świadkami Jego dobroci. Życzliwość, która przejawiała się w ciepłym powitaniu każdego, kto się do niego przybliżył, w jego postawie słuchania. Jego słowom zachęty zawsze towarzyszył uśmiech i uścisk dłoni.”

Niech Serce Jezusa, któremu zawierzył swoje życie, przyjmie go do swojego Królestwa!

Za: www.scj.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda