Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: br. Klemens Kłosowski CR

Pożegnania: br. Klemens Kłosowski CR

Redakcja

15 kwietnia 2021 roku zmarł w szpitalu w Słupsku Klemens Kłosowski CR, brat zakonny Prowincji Polskiej Zmartwychwstańców.

Br. Klemens urodził się 27 kwietnia 1927 roku w Jamielniku. Jego rodzice to Piotr i Leonarda z domu Czechowska. Miał dwie siostry i brata. Ochrzczony został 29 kwietnia 1927 roku w Lidzbarku.

Do Zgromadzenia zmartwychwstańców wstąpił 16 lutego 1948 roku. Pierwsze śluby zakonne złożył 15 sierpnia 1949 roku w Krakowie, a śluby wieczyste 15 sierpnia 1954 roku w Krakowie na Woli Duchackiej. Z dniem 15 grudnia 1951 roku został skierowany do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach i pracował tam do 1957 roku. 15 września 1957 roku został skierowany do domu zakonnego w Poznaniu-Wildzie. Był tam ekonomem i kierowcą prowincjała. W okresie wakacyjnym (czerwiec-wrzesień) jeździł do pomocy rektorom Ośrodka rekolekcyjnego w Dębkach. W 1975 roku, z okazji 25-lecia ślubów wieczystych, odbył pielgrzymkę do Rzymu. Od 30 sierpnia 1984 roku do swojej śmierci należał do domu zakonnego w Kościerzynie. Był tam zakrystianinem.

Br. Klemens Kłosowski CR przeżył 93 lata, w tym w Zgromadzeniu 71 lat. Msza św. pogrzebowa została odprawiona w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie 20 kwietnia 2021 roku. Mszy św. przewodniczył Ojciec Krzysztof Jan Swół CR, przełożony prowincjalny, a homilię wygłosił Ojciec Andrzej Napiecek CR. Br. Klemens Kłosowski CR został pochowany w grobowcu Zgromadzenia na cmentarzu w Kościerzynie.

Ks. Jerzy Rolka CR
Sekretarz prowincjalny

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda