Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: br. Longin Piotr Wyzuj OFM

Pożegnania: br. Longin Piotr Wyzuj OFM

Redakcja

Dnia 29 marca 2022 roku, o godz. 2.00, w 63 roku życia i 37 roku życia zakonnego, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w klasztorze w Jarocinie, w infirmerii Prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych śp. br. Longin Piotr Wyzuj, syn Mariana i Bronisławy zd. Fengler.

Zmarły urodził się 17 czerwca 1959 roku w Pogorzelicy, w parafii pw. św. Michała Archanioła w Pogorzeli, diec. kaliska, pow. Gostyń, woj. wielkopolskie. W tym też kościele został ochrzczony. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Goli, gdzie mieszkał z rodzicami prowadzącymi gospodarstwo rolne, rozpoczął naukę w zawodzie, uczęszczając jednocześnie do Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Po jej ukończeniu i odbytej praktyce zawodowej w Jarocinie, napisał w czerwcu 1984 roku prośbę o przyjęcie do Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów Prowincji Wniebowzięcia NMP w Katowicach – Panewnikach. W prośbie napisał: ”Proszę o przyjęcie mnie do zakonu Franciszkanów. Pragnę swoje życie poświęcić Służbie Bożej, tak jak święty Franciszek z Asyżu i służyć jako brat zakonny”. Dnia 26 sierpnia 1984 roku, o odbyciu krótkiego postulatu, rozpoczął nowicjat kanoniczny w Osiecznej przybierając imię Longin. Pierwszą profesję zakonną złożył 1 września 1985 na ręce o. prowincjała Joachima A. Mazurka, a profesję wieczystą 3 maja 1990 na ręce o. prowincjała Hipolita J. Lipińskiego. Dnia 19 marca 1991 roku wstąpił do powstałej wtedy Prowincji św. Franciszka z Asyżu. W zakonie pełnił różne funkcje. Był ogrodnikiem, furtianem klasztoru i Wyższego Seminarium Duchownego, członkiem zarządu domu zakonnego; zawsze pozostawał do dyspozycji przełożonych.

Przebywał w kilku domach zakonnym: w Częstochowie, Kobylinie, Osiecznej, we Wronkach, Poznaniu, Jarocinie, Pakości. Na koniec ziemskiej wędrówki osiadł w Jarocinie, w infirmerii naszej prowincji zakonnej gdzie zakończył swoje pracowite, pełne cierpienia życie.

Dnia 1 kwietnia 2022 roku, po uroczystościach pogrzebowych w kościele klasztornym br. Longin spoczął wśród współbraci w kwaterze zakonnej cmentarza jarocińskiego. Mszy św. przewodniczył J. E. ks. bp Damian Bryl, a kazanie wygłosił o. Dobiesław Nieradzik OFM.

Opracował: O. Benigny Zbig. Piechota OFM

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda