Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: br. Piotr Łyszczarz CSMA

Pożegnania: br. Piotr Łyszczarz CSMA

Redakcja

Po ciężkiej chorobie, dnia 19 października w południe, w Krakowie odszedł do wieczności śp. Brat Piotr Paweł Łyszczarz CSMA (1960-2021). Urodził się 15 stycznia 1960 roku w Wągrowcu (woj. wielkopolskie). Do Szkoły Podstawowej uczęszczał w swojej rodzinnej miejscowości (1967-1976). Zasadniczą Szkołę Zawodową ukończył w 1979 r. w Wągrowcu, po czym podjął pracę w wyuczonym zawodzie najpierw w Gnieźnie, a następnie w Katowicach. Do Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła zgłosił się w 1991 roku. Po okresie formacji wstępnej w postulacie został przyjęty do nowicjatu. Pierwsze śluby złożył 16 lipca 1993 r. w Pawlikowicach, a wieczyste – 29 września 2000 roku w Górkach k/Garwolina.

Jako brat zakonny spełniał obowiązki furtiana w Domu Generalnym w Markach (1993-1996), kościelnego w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz koordynatora w Domu Pielgrzyma w Górkach (1996-2005) i kościelnego w Pawlikowicach (2005-2021). 

Wstępując do Zgromadzenia dołączył opinię kierownika zakładu, w którym pracował: „W okresie swojej pracy dał się poznać jako pracownik sumienny, zdyscyplinowany, zaangażowany zawodowo, koleżeński”. Cieszył się również dobrą opinią u współbraci i parafian, z którymi często spotykał się z racji pełnienia funkcji kościelnego przez 25 lat, od 1996 roku, do końca życia. Z obranej drogi życia i powierzonych obowiązków był zadowolony.

Zmarły śp. Br. Piotr był człowiekiem pobożnym, otwartym na wspólnotę, we wzajemnych relacjach przyjaznym i życzliwym. Na codzień pracowity, zaangażowany i uczynny. Interesował się żywo sprawami Kościoła i Zgromadzenia. W ostatnich latach życia oczyszczony cierpieniem, odszedł po nagrodę do Pana.

Pogrzeb odbędzie się 22 października 2021 r. w kościele parafialnym w Pawlikowicach o godz. 12.00. Spocznie na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda