Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: br. Stanisław Tymczyszyn CSMA

Pożegnania: br. Stanisław Tymczyszyn CSMA

Redakcja

Śp. Br. Stanisław Tymczyszyn CSMA odszedł do Pana dnia 21 stycznia br., w szpitalu w Międzylesiu (Warszawa), w 56 roku życia i 38 roku profesji zakonnej. Urodził się 8 maja 1966 roku w Lubaczowie. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Złużu (1980), zgłosił się do Niższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Podczas nauki w Liceum Ogólnokształcącym przy NSD podjął decyzję wejścia na drogę życia konsekrowanego w charakterze brata zakonnego. Został skierowany na formację wstępną (1982/1983) i w 1983 r. przyjęty do nowicjatu.

Pierwszą profesję złożył 15 sierpnia 1984 roku w Pawlikowicach, a profesję wieczystą 8 grudnia 1988 roku w Markach. Jako zakonnik spełniał obowiązki kościelnego: w Miejscu Piastowym (1984-1986), w Markach (1986-1996), w Pawlikowicach (1996-2005) i w Górkach w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (2005-2020). Podczas pobytu w Markach pracował również w przyklasztornym ogrodzie warzywnym.

W listopadzie 2005 roku ciężko zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Po leczeniu szpitalnym stan zdrowia poprawił się i mógł wrócić do pełnionych wcześniej obowiązków kościelnego w Górkach. Biskup Siedlecki powierzył mu funkcję nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej, którą wykonywał przez wiele lat z wielką radością.

Dopóki mu zdrowie pozwalało, spełniał obowiązki kościelnego – z zaangażowaniem, dokładnie i odpowiedzialnie. Był lubiany przez ministrantów i parafian.

Niech Matka Boża Fatimska z Sanktuarium w Górkach wprowadzi śp. brata Stanisława do Królestwa Niebieskiego. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

Pogrzeb śp. Br. Stanisława odbędzie się 27 stycznia (czwartek) o godz. 12 w Górkach.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda