Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: br. Wojciech Rama OH

Pożegnania: br. Wojciech Rama OH

Redakcja

Choć brat Wojciech zmagał się ze swoim zdrowiem ze smutkiem i zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość o jego śmierci 20 listopada br. w wieku 49 lat w szpitalu w Polanicy Zdroju. Brat Wojciech znany był ze swego pogodnego usposobienia i poczucia humoru. Bez niego będzie nam o wiele smutniej.

Urodził się 12 maja 1971 r. w Ząbkowicach Śląskich. Ochrzczony został 6 czerwca 1971 r. w kościele filialnym pw. M.B. Częstochowskiej w Lutomierzu, w parafii pw. św. Michała Archanioła w Rudnicy. Naukę w szkole podstawowej rozpoczął w Stolcu. 11 maja 1980 r. przystąpił do I Komunii Świętej a 12 kwietnia 1986 r. otrzymał sakrament bierzmowania. Po skończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w liceum ekonomicznym w Ząbkowicach Śląskich. W 1990 r. zdał egzamin dojrzałości. Wstąpił do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów. Po okresie formacji w postulacie i nowicjacie do 1995 roku studiował  w Wyższym Seminarium Duchownym Pallotynów w Ołtarzewie. W 1998 zwrócił się z prośbą o przyjęcie do Zakonu Bonifratrów we Wrocławiu, gdzie następnie rozpoczął zakonną formację. Pierwsze śluby zakonne złożył 29 czerwca 2005 roku. W tym też roku obronił pracę magisterską na Papieskim Wydziale Teologicznym dla świeckich we Wrocławiu. Śluby uroczyste złożył we Wrocławiu w 2010 r. Posługiwał w konwentach w Prudniku, Wrocławiu, Legnicy, Zakopanem i Ząbkowicach Śląskich.

Msza św. żałobna odbyła się w środę 25 listopada br. o godz. 13.00 w rodzinnej parafii Zmarłego, w kościele pw. św. Barbary w Stoszowicach, po niej nastąpiło odprowadzenie na cmentarz parafialny.

– Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie – 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda