Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: br. Zbigniew Paschalis Mańko SCJ

Pożegnania: br. Zbigniew Paschalis Mańko SCJ

Redakcja

W 70. roku życia i w 38. roku profesji zakonnej, dnia 15 listopada 2020 roku w Busku-Zdroju zmarł br. Zbigniew Paschalis Mańko SCJ

Urodził się 1 czerwca 1951 r. w Sanoku. Pierwsze śluby zakonne złożył 25 września 1983 r. w Pliszczynie.

Pracował w domu zakonnym w Gdyni. Był wieloletnim furtianem w domu macierzystym w Krakowie-Płaszowie oraz nowicjacie w Stopnicy.

W czerwcu 2020 r. skończył 69. rok życia.

Ponad dziesięć lat przebywał we wspólnocie stopnickiej pełniąc posługę brata furtiana oraz w ostatnich lata także posługę w zakrystii parafialnej.

Znany był z wielkiego rozmodlenia, uśmiechu i ręcznego wykonywania różańcy, którymi chętnie obdarowywał. Znał się na różnych pracach ręcznych. Szczególnie się chwalił znajomością spawania. Jego kunszt spawalniczy został dostrzeżony przez jedną firmę, która podarowała mu sprzęt bardziej profesjonalny.

Z wielkim oddaniem czuwał nad funkcjonowaniem zakrystii. Na furcie przyjmował wielu, którzy do niej zapukali. Niejeden ubogi dostawał z jego rąk kromkę chleba. A gdy wieczór zapadał z różańcem przebiegał zamykając drzwi i gasząc światła na noc. Dobranoc Paschalisie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę (18 listopada) o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Stadnikach, a po niej nastąpi złożenie ciała do grobu na cmentarzu stadnickim.

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda