Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: ks. Antoni Czulak SAC

Pożegnania: ks. Antoni Czulak SAC

Redakcja

23 kwietnia 2021 roku w wieku 88 lat i 62 roku kapłaństwa zmarł ks. Antoni Czulak, pallotyn.

Ks. Antoni Czulak SAC urodził się 1 maja 1933 r. w Międzybrodziu Bialskim,. Pierwszą konsekrację w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego złożył 15 sierpnia 1953 r. w Ząbkowicach Śląskich. Święcenia kapłańskie przyjął 11 czerwca 1959 r. w Ołtarzewie z rąk biskupa Zygmunta Choromańskiego. Ks. Czulak został mianowany na stanowisko proboszcza w Radomiu 1 września 1968 roku, a w latach 1974-84 był rektorem domu. Dzięki jego staraniom parafia na radomskim Młodzianowie  otrzymała pozwolenie na budowę kościoła. W 1984 roku został przeniesiony na probostwo do Ożarowa Mazowieckiego skąd po dziewięciu latach powrócił na urząd proboszcza w Radomiu i pełnił go do roku 2005.

W ostatnich latach jako duszpasterz senior prowadził w parafii nabożeństwa fatimskie dla chorych, starszych i cierpiących.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Antoniego Czulaka odbędą się w środę, 28 kwietnia 2021 roku, w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Radomiu (ul. Młodzianowska 124).

  • 12:15 – różaniec
  • 13:00 – Msza święta pogrzebowa

Ciało zmarłego kapłana zostanie złożone w kwaterze pallotyńskiej na cmentarzu komunalnym na Firleju.

+Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Za: www.radioplus.com.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda