Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: ks. Stanisław Tokarski MS

Pożegnania: ks. Stanisław Tokarski MS

Redakcja

Z wielkim smutkiem informujemy, że w niedzielę 24 października 2021 roku w naszym domu zakonnym w Warszawie zmarł po długiej i ciężkiej chorobie ks. dr Stanisław Tokarski MS.

Ks. Stanisław Tokarski MS urodził się 9 lutego 1961 roku w Gorlicach. Do egzaminu dojrzałości przystąpił w maju 1980 roku w Liceum Zawodowym w Gorlicach. Kilka miesięcy później wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W trakcie trzeciego roku opuścił Tarnów i wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów.

7 września 1983 roku rozpoczął nowicjat pod kierunkiem mistrza ks. Zdzisława Przybycienia MS. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1984 roku w Dębowcu na ręce przełożonego prowincji ks. Józefa Mitusia MS. Profesję wieczystą złożył 3 lata później, 8 września 1987 roku, wobec ks. prowincjała Adolfa Grotkowskiego MS. Święceń diakonatu udzielił mu bp Stanisław Smoleński 23 października 1987 roku w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Krakowie. Prezbiterat otrzymał z rak bpa Kazimierza Nycza 7 października 1988 roku w kościele pw. św. Norberta w Krakowie. Studia teologiczne ukończył w 1988 roku, uzyskując tytuł magistra.

W latach 1988–1990 był katechetą i duszpasterzem w parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. W 1990 roku rozpoczął studia magisterskie z psychologii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej, które ukończył w 1995 roku tytułem magistra psychologii. Tego samego roku rozpoczął pracę naukową w ATK, a następnie Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 6 maja 1999 roku otrzymał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii.

Był członkiem i współzałożycielem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, doświadczonym i cenionym psychoterapeutą oraz superwizorem psychoterapii SPCh. Był również członkiem zwyczajnym Polskiej Federacji Psychoterapii.

Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie pożegna swojego wieloletniego duszpasterza w poniedziałek 25 października 2021 roku podczas Mszy św. o godz. 15.00 w kościele parafialnym przy ul. Popularnej 46.

Msza św. pogrzebowa naszego Współbrata zostanie odprawiona w czwartek 28 października 2021 roku o godz. 15.00 w bazylice NMP z La Salette w Dębowcu. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 14.30. Ciało śp. ks. Stanisława Tokarskiego MS zostanie złożone w grobowcu zakonnym na cmentarzu parafialnym w Dębowcu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda