Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Jacek Nowakowski SP

Pożegnania: o. Jacek Nowakowski SP

Redakcja

10 sierpnia przed południem w wieku 41 lat zmarł o. Jacek Nowakowski, który od 13 lat mieszkał i pracował w Czechach. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

O. Jacek Nowakowski urodził się 23 listopada 1978 r. w Kamiennej Górze. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Niższym Seminarium Duchownym OO. Franciszkanów w Legnicy w 1997 r. rozpoczął formację w pijarskim nowicjacie w Łowiczu. Rok później już w Rzeszowie złożył pierwszą profesję zwykłą, przyjmując za patronkę życia zakonnego Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Po ukończeniu studiów na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie, 15 maja 2004 r. w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Kazimierza Górnego, ordynariusza rzeszowskiego.

Jako neoprezbiter pracował w parafii w Krakowie na Wieczystej, a od 2005 przez dwa lata – w parafii w Bolszewie, gdzie oprócz uczenia religii w szkole między innymi organizował świetlicę dla dzieci. W 2007 r. wyjechał do Czech na placówkę pijarską w Strażnicy, gdzie z czasem jako proboszcz objął opieką duszpasterską parafię świętych Cyryla i Metodego w Radějovie, a ostatnio także – Chrystusa Króla w Sudoměřicach. Wiele wysiłku – także własnej pracy – włożył w odnowienie plebanii oraz kościoła w Radějovie.

O. Jacek Nowakowski od Matki Bożej Nieustającej Pomocy zmarł przed południem 10 sierpnia 2020 r. w szpitalu w Hodoninie. Tydzień wcześniej został odwieziony do szpitala prosto z parafialnej kolonii, która tego dnia się zaczynała. Wkrótce jego stan gwałtownie się pogorszył i wtedy otrzymał sakrament chorych. Niech nasza modlitwa towarzyszy mu w drodze do Domu Ojca.

Ostanie pożegnanie śp. o. Jacka na ziemi morawskiej odbędzie się w piątek, 14 sierpnia br. o godz. 12.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strażnicy. W przyszłym tygodniu uroczystości pogrzebowe odbędą się w Opawie k. Kamiennej Góry.

Za: pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda