Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Kazimierz Bielak OMI

Pożegnania: o. Kazimierz Bielak OMI

Redakcja

W dniu dzisiejszym zakończył pielgrzymkę ziemskiego życia o. Kazimierz Bielak OMI – duszpasterz pielgrzymów w świętokrzyskim sanktuarium. Miał 66 lat.

Urodził się w Zamościu, 1 stycznia 1954 roku. Syn Franciszka i Michaliny, wzrastał w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kosobudach (diecezja zamojsko-lubaczowska). Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Zamościu. Podjął pracę w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w Zamościu, odbywając zasadniczą służbę wojskową (Zamość, Dęblin). Po złożeniu egzaminu maturalnego i skończeniu kursów specjalistycznych, pracował m.in. jako inspektor BHP i przeciwpożarowy.  W 1983 roku postanowił wstąpić do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN. Po odbyciu postulatu, rozpoczął kanoniczny nowicjat na Świętym Krzyżu, który zakończył złożeniem pierwszych ślubów zakonnych 8 września 1984 roku.

Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Obrze. Tutaj złożył profesję wieczystą 8 września 1984 roku. Święcenia diakonatu otrzymał 17 czerwca 1989 roku z rąk bp. Stanisława Napierały. Święceń prezbiteratu udzielił mu abp Jerzy Stroba, metropolita poznański, 19 czerwca 1990 roku.

Po święceniach śp. ojciec Kazimierz został skierowany do Lublińca jako misjonarz ludowy, po roku – w takim samym charakterze – został przeniesiony do Kędzierzyna-Koźla. Następnie powrócił do Lublińca, obejmując opieką duszpasterską szpital (1992-2001). Po rocznym pobycie w Laskowicach Pomorskich jako misjonarz ludowy, został mianowany kapelanem sióstr i Domu Pomocy Społecznej w Porębie – należąc prawnie do wspólnoty w Kędzierzynie-Koźlu (2002-2007). Od 1 lipca 2007 roku posługiwał na Świętym Krzyżu jako duszpasterz pielgrzymów.

Uroczystości pogrzebowe:

11 listopada (środa) – Święty Krzyż:

16.00 – Msza św. żałobna na Świętym Krzyżu – pożegnanie w bazylice.

12 listopada (czwartek) – Lubliniec:

10. 00 – różaniec za Zmarłego

10.30  – Msza pogrzebowa w Lublińcu i złożenie ciała śp. o. Kazimierza Bielaka OMI w kwaterze oblackiej cmentarza w Lublińcu.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda