Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Kazimierz Kościński OMI

Pożegnania: o. Kazimierz Kościński OMI

Redakcja

Dziś nad ranem w klasztorze w Bodzanowie zmarł o. Kazimierz Kościński OMI.

W domu zakonnym w Bodzanowie odszedł do Pana śp. o. Kazimierz Kościński OMI. Miał 61 lat, w życiu zakonnym przeżył 40 lat, w Chrystusowym kapłaństwie – 34 lata.

Urodził się 22 lipca 1961 roku w Iławie. Pochodził z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po egzaminie maturalnym, który złożył w 1980 roku, postanowił wstąpić do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Nowicjat odbył na Świętym Krzyżu, gdzie złożył pierwsze śluby zakonne – 8 września 1981 roku. Następnie rozpoczął formację zakonno-kapłańską w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. Tutaj złożył profesje wieczystą – 8 września 1985 roku. Święcenia diakonatu otrzymał z rąk bp. Zdzisława Fortuniaka – 14 czerwca 1986 roku, a święceń prezbiteratu udzielił mu abp Jerzy Stroba – 20 czerwca 1988 roku.

Jeszcze jako diakon został skierowany do domu zakonnego we Wrocławiu, gdzie przez krótki czas uczył katechezy, następnie w tym samym charakterze został przeniesiony do Poznania. Po przyjęciu święceń prezbiteratu, rozpoczął przygotowania do wyjazdu na misje. Od 1989 roku posługiwał w Kamerunie. Do Polski powrócił w 2001 roku. W latach 2015-2020 należał do wspólnoty klasztoru w Lublińcu, od 2020 roku współtworzył komunitet oblacki w Bodzanowie.

Uroczystości pogrzebowe:

Informacje zostaną zaktualizowane po ustaleniu ceremonii.

Requiescat in Pace

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda