Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Marek Ryszard Ślewa OFM

Pożegnania: o. Marek Ryszard Ślewa OFM

Redakcja

W czwartek 9 grudnia 2021 r. o godz. 19.55, w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie, odszedł do Pana nasz Współbrat – o. Marek Ryszard Ślewa OFM. Przeżył 74 lata, w Zakonie 54 lata, jako kapłan 43 lata.

O. Marek Ryszard Ślewa OFM urodził się 2 maja 1947 r. w Zachełmie (powiat Kielce, gmina Zagnańsk). Do Zakonu wstąpił 15 listopada 1967 r. w Krakowie, śluby tercjarskie złożył 5 września 1968 r. w Krakowie, pierwszą profesję czasową złożył 29 sierpnia 1970 r. w Przemyślu, zaś profesję uroczystą 4 października 1974 r. w Krakowie. W latach 1972 – 78 studiował filozofię i teologię w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął 20 maja 1978 r. w Krakowie z rąk ks. biskupa Juliana Groblickiego. Pełnił posługę duszpasterską najczęściej jako spowiednik, katecheta i wikariusz parafii oraz wicemagister Nowicjatu, gwardian, wikariusz i ekonom domu w klasztorach: w Krakowie – Azorach, Zakliczynie, Warszawie św. Antoniego, Jarosławiu i w Krakowie – Bronowicach. Od lipca 2011 r. należał do Wspólnoty w Krakowie – Bronowicach.

Ceremonie pogrzebowe odbędą się w naszym kościele pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie – Bronowicach w czwartek 16 grudnia br.: o godz. 10.30 Różaniec i modlitwy w intencji Zmarłego, o godz. 11.30 Msza św. pogrzebowa.

W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu śp. o. Marka.

R. I. P.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda