Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Seweryn Masarczyk OFM

Pożegnania: o. Seweryn Masarczyk OFM

Redakcja

Dnia 14 grudnia br. zmarł w klasztorze w Górze Świętej Anny w wieku 58 lat o. Seweryn Jan Masarczyk OFM. W Zakonie Braci Mniejszych przeżył 37 lat, z czego 30 lat w kapłaństwie.

Ojciec Seweryn urodził się 12 czerwca 1963 r. w Gliwicach. Do zakonu wstąpił 1 września 1984 r. po ukończeniu Technikum Budowalnego dla Pracujących w Gliwicach.

Po odbyciu rocznego nowicjatu w Borkach Wielkich 8. września 1985 r. złożył pierwsze śluby. Następnie rozpoczął studia w WSD Franciszkanów w Kłodzku. W seminarium był członkiem kleryckiego zespołu muzycznego „Granifer”. Śluby wieczyste złożył 27 stycznia 1990 r. w Kłodzku, a święcenia prezbiteratu przyjął z rąk biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej Jana Tyrawy w dniu 18 maja 1991 r. w kościele pw. św. Antoniego we Wrocławiu-Karłowicach.

Po święceniach został skierowany na okres wakacyjny do pomocy duszpasterskiej do Sanktuarium św. Anny w Górze Świętej Anny, a od września podjął zadania wikarego parafii we Wrocławiu-Karłowicach. W latach 1992-1997 był wikarym parafii Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku. W 1997 r. decyzją kongresu kapitulnego został przełożonym w klasztorze w Legnicy. Pełnił tę funkcję przez dziewięć kolejnych lat. W 2006 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gliwicach, również od 2009 r. był odpowiedzialny za budowę nowego kościoła w Gliwicach. W latach 2012-2019 był gwardianem klasztoru w Nysie. Od 2019 r. przebywał w Sanktuarium w Górze Świętej Anny. O. Seweryn był pogodnym człowiekiem i gawędziarzem, chętnie także podejmował się posługi głoszenia Słowa Bożego przez kazania odpustowe, rekolekcje i misje ludowe.

W ostatnim czasie zmagał się z wyniszczającą go chorobą nowotworową. Odszedł do Pana zaopatrzony sakramentami w nocy w dniu 14 grudnia 2021 r.

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Seweryna odbędą się w piątek 17 grudnia o godz. 11:00 w Bazylice św. Anny w Górze Świętej Anny. Przed rozpoczęciem Eucharystii o godz. 10:30 zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłego.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda