Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Stanisław Cyganiak OMI

Pożegnania: o. Stanisław Cyganiak OMI

Redakcja

Zmarł o. Stanisław Cyganiak OMI, budowniczy kościoła oblackiego we Wrocławiu.

21 kwietnia w domu zakonnym w Lublińcu po godzinie 16 zmarł o. Stanisław Cyganiak OMI. Miał 90 lat. Od 70 lat był misjonarzem oblatem , przeżył 65 lat w kapłaństwie – podała strona wroclaw.oblaci.pl.

Stanisław Cyganiak urodził się 13 maja 1933 roku. Pochodził z Mazowsza. Po wstąpieniu do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej złożył pierwsze śluby zakonne 8 września 1953 roku, a profesję wieczystą w 1956 roku. Święcenia prezbiteratu otrzymał 30 marca 1959 roku. W życiu kapłańskim pełnił posługę misjonarza ludowego (rekolekcjonisty), m.in. w domu zakonnym w Iławie. Pełnił urząd proboszcza m.in. w Białogardzie, Wrocławiu i Laskowicach. Za uznanie zasług przy budowie kościoła oblackiego we Wrocławiu został w 1995 roku odznaczony przez Ojca Świętego medalem „Pro Ecclesia et Pontifice”. Od 2001 roku skierowany do domu zakonnego w Gdańsku, gdzie posługiwał jako spowiednik.

Uroczystości pogrzebowe:

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 25 kwietnia br. w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu:

10.30 – różaniec

11.00 – msza św. i pochówek

Za: www.misyjne.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda