Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Zdzisław Szymczycha SSCC

Pożegnania: o. Zdzisław Szymczycha SSCC

Redakcja

Dziś 23 września przed południem w szpitalu w Oławie zmarł o. Zdzisłąw SZYMCZYCHA SSCC. Przezył 58 lat. Pogrzeb odbędzie sie w sobotę 26 września o godz. 11.00 w Starym Wielisławiu, a następnie pohówek na cmantarzu zakonnym.

Śp. o. mgr lic. Zdzisław Szymczycha SSCC – wstąpił do Zgromadzenia Najświętszych Serc inspirowany heroiczną miłością sercanina św. O. Damiana de Veuster, apostoła trędowatych z Molokai. Był w Zgromadzeniu od ponad 28 lat. Przygotowując się do kapłaństwa specjalizował się na seminarium z teologii moralnej i w nauce społecznej Kościoła. Obronił pracę magisterską na PWT we Wrocławiu, a kilka lat później licencjacką na PAT Krakowie  nt. „Miłość społeczna i jej znaczenie w świetle encyklik Jana Pawła II”. Po święceniach kapłańskich pełnił wiele posług wyznaczonych przez przełożonych zakonnych. Między innymi przez 10 lat pełnił różne funkcje w formacji młodych Sercanów. Będąc we Wrocławiu obok  innych  zajęć 6 lat posługiwał,  jako duszpasterz w  schronisku  św.  Brata  Alberta. Następnie 6 lat pełnił posługę w sanktuariach maryjnych: w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu oraz w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej (diecezja Warszawsko-Praska). Przy tym głosił rekolekcje weekendowe dla grup oraz posługiwał, jako spowiednik i kierownik duchowy. W swoim kapłańskim życiu wygłosił wiele rekolekcji parafialnych. Na ile pozwalał mu czas, chętnie angażował się w rekolekcje dla Ruchu Światło Życie i Odnowy w Duchu Świętym. Był odpowiedzialny z Intronizację Serca Pana Jezusa w rodzinach i należał do sercańskiej grupy rekolekcyjnej. Był moderatorem w domu rekolekcyjnym.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Za: www.diecezja.swidnica.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda