Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: prof. dr hab. Jerzy Wojtczak-Szyszkowski

Pożegnania: prof. dr hab. Jerzy Wojtczak-Szyszkowski

Redakcja

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 22 lutego 2024 roku zmarł w wieku 84 lat Prof. dr hab. Jerzy Wojtczak-Szyszkowski (2 X 1939 – 22 II 2024)

Profesor w Uniwersytecie Warszawskim, przez całą karierę akademicką wykładowca w Instytucie Filologii Klasycznej UW, czynny do ostatnich miesięcy życia, wybitny znawca późnoantycznej literatury greckiej i łacińskiej oraz literatury łacińskiej średniowiecza, niekwestionowany autorytet w zakresie stylistyki łacińskiej, tłumacz dzieł starożytnych i średniowiecznych oraz dokumentów kościelnych. Bardzo zasłużony dla zgromadzeń zakonnych. Komandor Orderu Świętego Grzegorza Wielkiego. Konfrater Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Przez 13 lat pełnił funkcję polskiego zwierzchnika Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na warszawskich Starych Powązkach w czwartek 29 lutego. Msza święta zostanie odprawiona w kościele pw. św. Karola Boromeusza o godz. 9.00 a wcześniej, o godz. 8.30, w kościele zostanie wystawione ciało Pana Profesora. Wdowa prosi o nieprzynoszenie kwiatów, a zamiast tego o dokonywanie wpłat na Caritas Polska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda