Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: s. Floriana od Chrystusa (Teresa Kaczor)

Pożegnania: s. Floriana od Chrystusa (Teresa Kaczor)

Redakcja

W niedzielę 3 marca 2024 r. w Łodzi, w 92 roku życia i 70 roku Profesji zakonnej, odeszła do Domu Ojca Śp. s. FLORIANA od Chrystusa (Teresa Kaczor) karmelitanka Dzieciątka Jezus.

Urodziła się 17 kwietnia 1932 r. w Żabikowie, w diec. poznańskiej. Wieczyste śluby zakonne w Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus złożyła 29.04.1960 r. w Czernej k/Krakowa. W 1971 r. ukończyła Studium katechetyczne w Katowicach. Studiowała w Instytucie Wyższej Kultury Religijnej przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie oraz w Instytucie Teologicznym w Częstochowie na wydz. eklezjologiczno – mariologicznym. Od 1974 r. katechizowała w Łodzi, Lublinie, Czeladzi, Wolbromiu, Kaszewicach. W latach 1991 – 2001 była katechetką w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela na Złotnie w Łodzi.

Siostra bardzo ukochała swoje powołanie karmelitańskie, odznaczała się wielkim kultem Eucharystii i umiłowaniem Mszy św. Była bardzo zaangażowana w katechizację dzieci i młodzieży, troszczyła się o rodziny biedne i zaniedbane moralnie. Będąc na emeryturze przygotowywała dorosłych do sakramentów św. i otaczała modlitwą sprawy Zgromadzenia i Kościoła.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w Kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi, ul. Liściasta 9 w środę 6 marca br. o godz. 12.00. Przed Mszą św. – modlitwa różańcowa o godz. 11.30. Pogrzeb – na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej.

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus

Za: www.archidiecezja.lodz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda