Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: S. M. Kaliksta – Halina Ławnikowska ZMBM

Pożegnania: S. M. Kaliksta – Halina Ławnikowska ZMBM

Redakcja

S. M. Kaliksta – Halina Ławnikowska odeszła do Pana dnia 06.04.2022r. w domu kaliskim, w 96 roku życia i 71 powołania zakonnego.

Należała do pokolenia doświadczonych przeżyciami II wojny światowej. Będąc 15 letnią dziewczyną wraz z całą rodziną została wywieziona do ciężkich prac na Wschód, okolice Pawłodaru w Kazachstanie. Ten trudny czas trwał 6 lat, a powróciła do Polski w 1946r., rodzice zaś zmarli na zsyłce i tam też znajdują się ich groby. Trudne warunki życia przyczyniły się też do siostry wielkiej wrażliwości na ludzką biedę. Odznaczała się wielkim hartem ducha. Miała szczególnie szlachetną duszę, wynosząc życie cnotami z domu rodzinnego.

W ciągu życia zakonnego pełniła odpowiedzialne obowiązki w pracy wychowawczej, także w postulacji s. M. Faustyny, uczestnicząc w przygotowaniach procesu beatyfikacyjnego. Była też przełożoną w różnych domach Zgromadzenia. Kochała Zgromadzenie, szacunkiem otaczała swoje Przełożone. Zależało siostrze na rozwoju Zgromadzenia, dlatego intencja modlitwy o nowe, gorliwe i trwałe powołania była bardzo często na ustach i w sercu siostry.

Od roku 2000 siostra przebywała w domu zakonnym w Kaliszu, najstarszym mieście Polski i miejscem szczególnej czci św. Józefa. Chętnie dzieliła się sobą, swoim doświadczeniem wiary i posługi pośród ludzi. Do dziś wiele osób z wdzięcznością i z szacunkiem wspomina posługę s. M. Kaliksty.

Odeszła po wieczną nagrodę, przygotowana duchowo, po przyjęciu wszystkich Sakramentów w domu zakonnym w Kaliszu. Siostry czuwały przy siostrze aby ulżyć jej w ostatniej drodze. Niech odpoczywa w Pokoju!

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda