Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: s. Sabina Lewandowska SJE

Pożegnania: s. Sabina Lewandowska SJE

Redakcja

Urodziła się 1 października 1934 r. w Kosiorach, gminie i parafii Rogowo, powiecie Rypin. 14 października tegoż roku została ochrzczona w Rogowie i tamże przyjęła sakrament bierzmowania 10 października 1946 r.

Siostra Sabina pochodziła z rodziny rolniczej. Była córką Józefa i Marianny zd. Sejnaka. Posiadała 5-cioro rodzeństwa – 2 braci i 3 siostry.

Do Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii wstąpiła 21 listopada 1953 r. Tego samego dnia rozpoczęła postulat w domu zakonnym przy ul. Wileńskiej w Warszawie. Nowicjat rozpoczęła 15 sierpnia 1954 r. w Dąbiu. Tam złożyła pierwszą profesję zakonną 25 grudnia 1955 r. Profesję wieczystą złożyła w Górze Kalwarii 15 grudnia 1961 r.

Oprócz prac domowych, s. Sabina posługiwała w ciągu 65 lat życia zakonnego:

  • w pralni – 9 lat,
  • w zakrystii – 1 rok,
  • w kuchni – 43 lata,
  • w Warszawie przy ul. Wileńskiej – 15 lat,
  • w Sokółce – 4 lata,
  • w Warszawie przy ul. Tykocińskiej – 1 rok,
  • w Nieszawie – 1 rok,
  • w Górze Kalwarii – 44 lata.

Największą część życia zakonnego s. Sabina posługiwała w kuchni. Powierzony jej obowiązek spełniała z oddaniem i poświeceniem. Była bardzo zatroskana, aby nikt nie był głodny. Była cicha, spokojna i pracowita.

Kiedy z powodu choroby nie mogła już posługiwać zawodowo, często bywała w kaplicy. Jej spracowane ręce przesuwały cichutko paciorki różańca.

Choroba coraz bardziej ograniczała jej ruchy. W cierpieniu s. Sabina była cierpliwa i cicha. Z wdzięcznością przyjmowała pomoc sióstr. Jej stan nagle się pogorszył, kiedy odbywała swój urlop. 12 września została przywieziona do swojego domu zakonnego w Górze Kalwarii, gdzie słabnąc z dnia na dzień przeszła do domu Pana 22 września 2020 r. ok. godz. 9 rano.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda