Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: s. Wirginella Pawełczyk OP

Pożegnania: s. Wirginella Pawełczyk OP

Redakcja

Siostra Wirginella Pawełczyk urodziła się 3 września 1930 roku w Wąchocku. Do Zgromadzenia została przyjęta 31 grudnia 1956 roku. Nowicjat rozpoczęła 26.08.1957, pierwszą profesję złożyła 27.08.1958, wieczystą 27.08.1963.

Pracowała najczęściej w charakterze księgowej lub kancelistki w naszych domach w Mielżynie, Staszowie, Kielcach, Warszawie i najdłużej, bo przez 21 lat pracowała w klinice w Mugnano di Napoli prowadząc aptekę. Od 1998 roku jako emerytka podejmowała ofiarnie wiele posług w klasztorze i w DPS najpierw w Mielżynie, a ostatnio w Broniszewicach. Siostra pełniła posługę przełożeńską we wspólnocie w Staszowie i w Mugnano. Zawsze pełna energii, pracowita i bardzo radosna. Ceniła sobie życie zakonne, kochała Zgromadzenie i dzięki swojemu pogodnemu usposobieniu z łatwością zjednywała sobie przyjaciół. Zmarła w klasztorze w Broniszewicach, w otoczeniu modlących się sióstr przeżywszy 92 lata.

Pogrzeb s. Wirginelli odbył się w sobotę 5 marca br. w kościele parafialnym w Broniszewicach. Siostra Wirginella spoczęła na cmentarzu w Broniszewicach.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!

Za: wachock.cystersi.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda