Home Wiadomości Odsłonięcie i poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Paryżu

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Paryżu

Redakcja

Dziewięciu chrystusowców z różnych części Francji na czele z przełożonym prowincji ks. Janem Ciągło SChr, a także gość z Ukrainy, ks. Piotr Brotoń SChr, uczestniczyło 25 października br. w uroczystościach związanych z odsłonięciem i poświęceniem pomnika św. Jana Pawła II przy katedrze Notre-Dame w Paryżu.

Rozpoczęły się one Eucharystią pod przewodnictwem JE kard. André Vingt-Trois, arcybiskupa-metropolity paryskiego. Koncelebrowało ponad 200 kapłanów w tym biskupi: wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup-metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski, delegat KEP ds. duszpasterstwa emigracji bp Wiesław Lechowicz, abp Anatole Milandou, arcybiskup Brazzaville i biskup pomocniczy z Paryża bp Jérôme Beau (który został powitany przez Kardynała jako delegat nuncjusza apostolskiego).

Więcej informacji na temat przebiegu tych uroczystości znajdziemy w różnych katolickich serwisach internetowych, np.: Gość, eKai.

Natomiast na stronie internetowej katolickiej telewizji KTO znajdziemy link do transmisji.

ks. Tomasz Mikulak TChr

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda