Home Wiadomości Ogólnopolski Dzień Modlitw MI w Niepokalanowie

Ogólnopolski Dzień Modlitw MI w Niepokalanowie

Redakcja

Ogólnopolski Dzień Modlitw MI w NiepokalanowieW ostatnią niedzielę lipca rycerze Niepokalanej z Radomska wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Modlitw MI w Niepokalanowie.

Nasz udział w ODM MI rozpoczęliśmy od wysłuchania konferencji o.dr Stanisława Piętki, prezesa narodowego MI pt. „Rycerstwo Niepokalanej nadzieją na lepszy świat”. O. Prezes wzywał rycerzy do przedostania się do wszystkich środowisk i podbijania ludzkich serc dla Maryi, a resztę uczyni św. Maksymilian. MI nie może być tylko grupą pobożnościową, ale winno działać, poprzez dialog zbliżać się do drugiego człowieka, szerzyć Rycerstwo Niepokalanej, bo jest ono orędziem wielkiej nadziei.

Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem asystenta narodowego MI o. Mirosława Bartosa, gwardiana Niepokalanowa. W kazaniu celebrans nawiązując do Ewangelii mówił o szacunku do chleba , a także do wartości w historii Polski. Zachęcał do oszczędnego gospodarowania wszystkimi dobrami, by można się nimi dzielić z innymi i pozostawić dla przyszłych pokoleń. O. Mirosław wzywał rycerzy do troszczenia się również o potrzeby duchowe ludzi, którzy utracili wiarę, bo zadaniem rycerstwa jest samemu się uświęcić i innym do uświęcenia dopomóc.

Na zakończenie o. gwardian zaprosił wszystkich na bardzo smaczną grochówkę z klasztornej kuchni. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Niepokalanowie Lasku na koronkę do Miłosierdzia Bożego. O. Ryszard zapoznał nas z historią klasztoru w Lasku. Nawiedziliśmy także starą kaplicę z czasów św. Maksymiliana.

Umocnieni duchowo wróciliśmy do swoich obowiązków. W przyszłym roku ODM MI odbędzie się w ostatni weekend maja ze względu na Światowe Dni Młodzieży.

D. Danielska

foto: D. Danielska

Oficjalny portal Rycerstwa Niepokalanej przy klasztorze franciszkanów w Radomsku.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda