Home Wiadomości Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa na Jasnej Górze

Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa na Jasnej Górze

Redakcja

Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji kapłanów trwała w piątek, 7 czerwca w 66 sanktuariach na całym świecie. W sztafetę włączyły się dwa polskie sanktuaria maryjne: Jasna Góra i Licheń.

W ciągu jednego dnia w każdym z 66 sanktuariów, o ustalonej godzinie wierni odmawiają wyznaczoną część różańca w intencji księży. Tym sposobem do północy, 7 czerwca, świat ma zostać okrążony modlitwą za wszystkich księży.

W jasnogórskim sanktuarium modlitwa różańcowa rozpoczęła się o godz 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, i trwała do godz. 12.30. Przez ten czas została odmówiona tajemnica chwalebna Różańca. Nabożeństwu przewodniczył o. Kamil Szustak. W modlitwie uczestniczyły m.in. dzieci z parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości wraz z s. Anną Marią Lewandowską, zmartwychwstanką. Dzieci przybyły na Jasną Górę dzieki życzliwości dyrekcji Zespołu Szkół nr 70 w Warszawie.

Jasna Góra to szczególne miejsce modlitw o uświęcenie kapłanów. „Tu pielgrzymuje wielu kapłanów, szczególnie teraz na przełomie maja i czerwca jest to miejsce wielkich prymicji. Neoprezbiterzy ze wszystkich diecezji pielgrzymują do Maryi Matki Kapłanów, aby Jej powierzać się u początku kapłańskiego posługiwania” – mówi o. Robert Jasiulewicz, rzecznik prasowy Jasnej Góry.

Inicjatywa modlitwy różańcowej w Dniu Modlitw o Uświęcenie Kapłanów jest podejmowana nie po raz pierwszy. „W kolejnym roku organizowania Sztafety Różańcowej za kapłanów włączamy się w to dzieło. W południe przejęliśmy sztafetę od Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, a o 12.30 przekazaliśmy do sanktuarium Matki Bożej w Pompejach we Włoszech” – informuje o. Jasiulewicz.

Modlitwa za kapłanów wypływa z wdzięczności jak i poczucia obowiązku. „Pamiętajmy o naszych kapłanach, o biskupach. Módlmy się za naszych duszpasterzy, którzy modlitwy o uświęcenie szczególnie potrzebują. Ogarnijmy ich modlitwą w Uroczystość Serca Jezusowego. Niech to będzie swoisty dowód wdzięczności za ich kapłańską posługę, ale także wyraz chrześcijańskiej troski o świętość ich życia” – dodaje o. Robert.

Inicjatywa Sztafety zrodziła się w irlandzkiej wspólnocie katolików i podejmowana jest w Uroczystość Serca Jezusowego. W tym dniu – 7 czerwca – Kościół w sposób szczególny modli się o świętość kapłanów.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda