Home Wiadomości Osuszanie zabytkowego kościoła franciszkańskiego w Udziale na Białorusi

Osuszanie zabytkowego kościoła franciszkańskiego w Udziale na Białorusi

Redakcja

W miesiącu listopadzie zakończyliśmy  projekt osuszania zabytkowego kościoła franciszkańskiego w Udziale na Białorusi, który należy do naszej Franciszkańskiej Warszawskiej Prowincji.

Wykonano hydroizolację poziomą ścian zewnętrznych kościoła, a także reprofilację systemu odprowadzenia wody deszczowej. Celem zadania było osuszenie i zabezpieczenie przed dalszą degradacją zabytku, aby w przyszłości kontynuować renowację obiektu.

Wykonanie wyżej wymienionych prac nie byłoby możliwe bez wsparcia i zaangażowania parafian w Udziale, a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Projekt „Osuszenie zabytkowego kościoła franciszkańskiego w Udziale na Białorusi” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wszystkim zaangażowanym w prace przy naszym kościele w Udziale składamy serdeczne podziękowania. Niech Pan nam wszystkim błogosławi!

Franciszkanie z Udziału

Za: www.franciszkanie-warszawa.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda