Home Wiadomości Oświadczenie sióstr boromeuszek po aresztowaniu s. Bernadetty

Oświadczenie sióstr boromeuszek po aresztowaniu s. Bernadetty

Redakcja

Ponowne przeprosiny “za wszelkie zło, którym zostali dotknięci wychowankowie ośrodka w Zabrzu” wyraziły w przesłanym w czwartek KAI oświadczeniu siostry boromeuszki po aresztowaniu i umieszczeniu w zakładzie karnym s. Bernadetty, skazanej za przemoc psychiczną i fizyczną wobec wychowanków oraz podżeganie do aktów pedofilskich.

“Zrobimy wszystko co w naszej ludzkiej mocy, by zapobiec wszelkim przypadkom jakichkolwiek nieprawidłowości w przyszłości” – napisały boromeuszki. Poinformowały jednocześnie o powołaniu zespołu specjalistów, którego zadaniem będzie współpraca ze służbami państwowymi w celu zapobiegania podobnym przypadkom w przyszłości.


Oświadczenie Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek

Informujemy, że w dniu wczorajszym, tj. w środę 21 maja 2014 roku, s. Bernadetta rozpoczęła odbywanie kary pozbawienia wolności na okres dwóch lat.

Pragniemy raz jeszcze przeprosić za wszelkie zło, którym zostali dotknięci wychowankowie ośrodka w Zabrzu. Zrobimy wszystko co w naszej ludzkiej mocy, by zapobiec wszelkim przypadkom jakichkolwiek nieprawidłowości w przyszłości. Dochowamy wszelkich starań, by wszyscy nasi wychowankowie zostali otoczeni opieką o najwyższych standardach na wszystkich płaszczyznach działań, a pracujące w nich siostry otaczały w swojej posłudze wszystkich miłością pełną troski i oddania potrzebującym.

By zapobiec podobnym przypadkom w przyszłości oraz pomóc pokrzywdzonym został powołany zespół specjalistów i ekspertów. W jego skład wchodzi m.in. terapeuta i prawnik. Deklarujemy także pełną współpracę ze służbami państwowymi w tej sprawie.

S. Claret Król
przełożona generalna

Trzebnica, 22.05.2014 r.

Za: www.ekai.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda