Home Wiadomości Papież do argentyńskich misjonarzy: patrzcie oczyma Jezusa

Papież do argentyńskich misjonarzy: patrzcie oczyma Jezusa

Redakcja

RV„Obyśmy zawsze pamiętali, że nie możemy pokazać innym tego, czego sami nie widzieliśmy ani nie słyszeli”. Słowa te czytamy w papieskim przesłaniu do uczestników IV Krajowego Spotkania Grup Misyjnych, które zakończyło się wczoraj Mszą z rozesłaniem misjonarzy na stadionie Quimsa w Santiago del Estero w Argentynie.

„Aby być misjonarzem – zanim się głosi, przekazuje – konieczne jest widzieć” – przypomina im Ojciec Święty.

Trzeba „zobaczyć tego Jezusa, który stał się mały, by dotrzeć do naszej słabości; przyjął nasze śmiertelne ciało, by dać mu swą nieśmiertelność; wychodzi nam codziennie na spotkanie, by podać nam przyjazną dłoń w trudnościach”– pisze Franciszek do argentyńskich misjonarzy. Zachęca ich: „Nigdy nie zapominajcie swego pierwszego spotkania z Jezusem, radości, z jaką po raz pierwszy o Nim usłyszeliście, może od rodziców, dziadków, katechetów czy nauczycieli. Nie ustawajcie w modlitwie jedni za drugich, by wspierać się nią nawzajem. A wtedy zobaczycie, jak przez was, mimo waszej słabości, Jezus dokona cudów wobec wszystkich ludów”. Papież zaleca, by uczyć się od Jezusa patrzeć na ludzi tak jak On, „spojrzeniem pełnym czułości, zrozumienia i miłosierdzia”. Wtedy zobaczymy Jego rany na ciele tych, którzy potrzebują pomocy. „Kiedy widzimy Jezusa w drugim człowieku, serce oczyszcza się i wyzwala od egoizmu” – podkreśla Ojciec Święty.

W Spotkaniu Grup Misyjnych w Santiago del Estero wzięło udział od 10 do 12 października ponad 3 tys. uczestników z sześćdziesięciu argentyńskich diecezji. Odbyło się ono pod hasłem: „Misja stylem życia”. Takie krajowe spotkania odbywają się w Argentynie od 1990 r. Są m.in. okazją do wysłuchania świadectw misjonarzy.

ak/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda