Home Wiadomości Papież prosi o modlitwę w intencji podróży do Krakowa

Papież prosi o modlitwę w intencji podróży do Krakowa

Redakcja

(fot. Polifoto / Shutterstock.com)Papież Franciszek poprosił wiernych w niedzielę, by modlitwą towarzyszyli mu w w jego rozpoczynającej się w środę podróży do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. O pielgrzymce tej mówił podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański.

Zwracając się do wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra Franciszek powiedział: „W tych dniach wielu młodych ze wszystkich części świata zmierza do Krakowa, gdzie będzie miał miejsce XXXI Światowy Dzień Młodzieży”.

– Ja też wyruszę w podróż w najbliższą środę na spotkanie z tymi chłopcami i dziewczętami, by uczcić z nimi i dla nich Jubileusz Miłosierdzia, za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II – dodał papież.

Następnie podkreślił: „Proszę, byście towarzyszyli mi modlitwą”.

– Już teraz pozdrawiam i dziękuję tym, którzy pracują, by przyjąć młodych pielgrzymów z licznymi biskupami, księżmi, zakonnikami i zakonnicami. Specjalną myśl kieruję do bardzo wielu ich rówieśników, którzy nie mogąc być tam obecni, będą śledzić to wydarzenie za pośrednictwem środków masowego przekazu. Będziemy wszyscy zjednoczeni w modlitwie – mówił Franciszek.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda