Home Wiadomości Pielgrzymka Polaków do sanktuarium Matki Bożej w Kevelaer

Pielgrzymka Polaków do sanktuarium Matki Bożej w Kevelaer

Redakcja

Każdego roku w pierwszą sobotę maja odbywa się pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer, której organizatorem  są Księża Chrystusowcy z Polskiej Misji Katolickiej Duisburg- Niederrhein.

W tym roku przybyliśmy do tego pięknego miejsca 3 maja w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tegoroczną pielgrzymkę przeżywaliśmy pod hasłem „Nie lękajcie się być świętymi”, a przewodniczył jej ks. biskup Antoni Dydycz z Drohiczyna, przy udziale bardzo licznie zgromadzonej Polonii, która przybyła ze swoimi duszpasterzami  z Towarzystwa Chrysusowego  z Niemiec i Holandii, na czele z ks. Prowincjałem Jerzym Wieczorkiem.

Podczas Eucharystii koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Dydycza,  wraz z 15 kapłanami, dziękowaliśmy w sposób szczególny za kanonizację dwóch wielkich papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem maryjnym i błogosławieństwem pielgrzymów.

Następnego dnia w niedzielę 4 maja ks. bp Antoni Dydycz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży i wiernym z Polskiej Misji Katolickiej Duisburg-Niederrhein i Duisburg. Bogu niech będą dzięki za duchowe owoce tegorocznej pielgrzymki.

Duszpasterze PMK Niederrhein

Galeria

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda