Home Wiadomości Po wiarę do grobu męczennika

Po wiarę do grobu męczennika

Redakcja

Na zakończenie Roku Wiary dominikanie z warszawskiego Służewa pielgrzymują do grobu Błogosławionego Jerzego Popiełuszki.

„Pielgrzymujemy do kogoś, kto był świadkiem wiary i za wiarę oddał życie” – tłumaczy proboszcz dominikańskiej parafii, o. Witold Słabig. Przypomina, że sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na stołecznym Żoliborzu jest jednym z miejsc,  gdzie w czasie trwania Roku Wiary można dostąpić odpustu zupełnego.

Pielgrzymka odbędzie się 16 listopada. Jej uczestnicy spotkają się wczesnym popołudniem przed kościołem Świętego Dominika, skąd przejadą metrem na pl. Wilsona, by następnie przejść do kościoła Świętego Stanisława Kostki, przy którym znajduje się grób Księdza Jerzego.

O godz. 15 w żoliborskiej świątyni odprawiona zostanie uroczysta msza święta. Liturgii przewodniczył będzie o. Słabig. W koncelebrze wezmą udział służewscy wikariusze, ojcowie: Dariusz Kantypowicz i Łukasz Detmer. Wśród pątników będą również bracia nowicjusze.

Podczas mszy złożone zostanie uroczyste wyznanie wiary – każdy z uczestników pielgrzymki otrzyma tekst „Credo” i będzie mógł go podpisać swoim imieniem i nazwiskiem, a następnie złożyć w archiwum sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki jako wotum wdzięczności za otrzymana wiarę.

Rok Wiary, rozpoczęty 11 października 2012 roku, kończy się 24 listopada – w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda