Home Wiadomości Pogrzeb śp. br. Stanisława Lewandowskiego SChr

Pogrzeb śp. br. Stanisława Lewandowskiego SChr

Redakcja

Dnia 15 czerwca 2013 r. w Poznaniu odszedł do Pana śp. br. Stanisław Lewandowski SChr. Uroczystości pogrzebowe śp. br. Stanisława Lewandowskiego SChr odbędą się dnia 19 czerwca br. (środa) w Poznaniu.

Modlitwa różańcowa przy trumnie śp. br. Stanisława w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu (ul. Panny Marii 4) od godz. 10.30.

Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.30. Ostatnie pożegnanie w kaplicy pogrzebowej na cmentarzu na Miłostowie w Poznaniu (ul. Gnieźnieńska) o godz. 14.15.

Brat Stanisław LEWANDOWSKI SChr urodził się 29 listopada 1933 r. w miejscowości Barcik Nowy, pow. Gostynin, diecezja płocka. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 19 kwietnia 1951 r. Po aspirandacie, 20 października 1951 r. rozpoczął kanoniczny nowicjat. Pierwszą profesję zakonną złożył 21 października 1952 r. w Morasku, zaś profesję dozgonną 21 października 1955 r. w Bydgoszczy.

Po ślubach zakonnych pracował głównie w Domu Głównym Towarzystwa w Poznaniu. Był niezrównanym mistrzem w dziedzinie krawiectwa. Cichy, uczynny dla każdego i takim pozostanie w naszej pamięci. Zmarł w Poznaniu 15 czerwca 2013 r. o godz. 4.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda