Home Wiadomości Portugalia – VII Zgromadzenie Konferencji Redemptorystów Europy

Portugalia – VII Zgromadzenie Konferencji Redemptorystów Europy

Redakcja

www.redemptor.plVIII Zgromadzenie Konferencji Redemptorystów Europy odbyło się w Vila Nova de Gaia w Portugalii w dniach od 22 do 24 września 2015 r. Było 29 uczestników z 15 Jednostek CRE (12 prowincji, 2 wiceprowincje, 1 regia).
Udział wzięło ośmiu nowych przełożonych, którzy rozpoczęli swoją pierwszą kadencję na początku tego roku. Zgromadzenie rozpoczęło prace prezentacją pierwszych sześciu latach procesu restrukturyzacji w KRE i dyskusją nad naszymi nowymi strukturami i naszym sposobem współpracy. Następnie uczestnicy, patrząc na tendencje w liczbie powołań, średnią wieku w różnych jednostkach oraz zmiany zachodzące w różnych krajach, podjęli refleksję na temat sytuacji KRE za 10 lat. Rozmawiali o wielu wyzwaniach i zadaniach, które stoją przed nami.

Przełożony Generalny o Michael Brehl CSsR przybył, by spotkać się z uczestnikami 22 września. Wiele czasu poświęcono także na przygotowanie do pierwszej fazy Kapituły Generalnej, która odbędzie się w dniach od 5 do 13 kwietnia 2016 roku w Toruniu w Polsce. Uczestnicy, dotknięci trudną sytuacją imigrantów, którzy przybywają w tak wielkiej liczbie do Europy, wystosowali przesłanie do wszystkich redemptorystów i współpracowników świeckich KRE (zamieszczone na stronie internetowej KRE).

Po pierwszym roku pracy misyjnej we Wspólnocie Międzyprowincjalnej w Albanii została przedstawiona jej sytuacja i planowane kolejne kroki. Uczestnicy dokonali również oceny różnych wspólnych spotkań ewangelizacyjnych i formacyjnych. Nowa wizji formacji początkowej w Europie była jedną z najważniejszych kwestii omawianych podczas Zgromadzenia. Obecnie jest 123 braci w formacji początkowej na terenie KRE, ale oczywiście ich liczba nie jest równa w jednostkach.

Większość delegatów obecnych na spotlaniu w Portugalii, uczestniczyło w nim po raz ostatni, ponieważ w jednostkach odbyły się nowe wybory do Kapituły Generalnej.

o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator KRE, Rzym

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda