Home Wiadomości Posypały się nagrody na 29. Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie

Posypały się nagrody na 29. Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie

Redakcja

W niedzielę (25.05) zakończył się XXIX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2014. Statuetki z wizerunkiem św. Maksymiliana Kolbego, dyplomy i nagrody  trafiły do kilkudziesięciu twórców.

Film pt.” Jak pokonać szatana” w reżyserii Michała Kondrata zdobył nagrodę Grand Prix za mistrzowskie ukazanie możliwości  zwycięstwa dobra nad złem we współczesnym świecie, w którym istnieje i działa szatan. Jak zaznacza Michał Kondrat  – film wzbudza zainteresowanie i wyświetlano go w kinach , czego już twórcy się nie spodziewali. Reżyser postanowił zrobić ten obraz, ponieważ  pracował przez pięć lat jako asystent egzorcysty.

Festiwalowe nagrody przyznano w ośmiu kategoriach. W kategorii filmu fabularnego pierwszą nagrodę zdobył hiszpański film pt. „Mary’s Land” w reżyserii Juana Manuela Cotelo Onate. Statuetkę odebrał Andrzej Sobczyk przedstawiciel wydawnictwa Rafael, dystrybutor filmu.

Pierwszą nagrodę w kategorii programów telewizyjnych otrzymał film Krzysztofa Tadeja pt. „ Papież Franciszek, człowiek, który zmienia świat” za ukazanie papieża Franciszka, będącego blisko Boga i potrzebującego człowieka. Autor filmu zaznaczał ,że papież pokazuje nam, że świat można zmieniać nie tylko przez głoszeniem Ewangelii, ale sposobem zachowywania się i czynieniem dobra.

Nowością tegorocznego festiwalu była kategoria teledysków. Pierwszą nagrodę  spośród kilkudziesięciu  zgłoszonych wideoklipów zdobył „ Effata” w reżyserii Marcina Mokrego.

W kategorii radiowej pierwsza nagroda trafiła do  Mariana Florka i Anny Przewoźnik  z redakcji radiowej tygodnika katolickiego Niedziela  za audycję „Ks. Jerzy Popiełuszko. Męczennik za wiarę i Ojczyznę”

W tym roku na festiwal wpłynęło 158 filmów, teledysków i programów telewizyjnych oraz 40 programów radiowych i multimedialnych z 23 krajów świata. Organizatorami XXIX KFFiM  są Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego i Klasztor Ojców Franciszkanów w  Niepokalanowie.

Foto: br.Mieczysław Wojtak

Pełne wyniki tutaj.

Za: Agnieszka Goleniak
Dyrektor Programowy Radia Niepokalanów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda