Powstał dom samotnej matki na Łotwie

S. MAGDALENA KRAWCZYK, FOT. TOMASZ BILICKIDla polskich Sióstr Antonianek listopad 2015 roku był czasem szczególnym: s. Emanuela i s. Gabriela wyjechały na Łotwę. Burmistrz miasta Madona poprosił Antonianki o poprowadzenie placówki dla samotnych matek w ciąży i z małymi dziećmi.

Pierwszym i najważniejszym celem istnienia domu ma być ratowanie życia poczętych dzieci. Siostry będą tam teraz uczyć się języka łotewskiego, poznawać kulturę tego zróżnicowanego narodowościowo i wyznaniowo kraju.

W tym czasie mają też odbywać się prace remontowe budynku, w którym ma powstać dom dla samotnych matek. Siostry Antonianki prowadzą już dom samotnej matki – w Łodzi.

O swojej pracy opowiadała – w programie Tomasza Bilickiego pt. „Za Klauzurą u św. Antoniego” z Łódzkiego Ośrodka Radia Niepokalanów – s. Magdalena Krawczyk – dyrektorka Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Z tej okazji zapraszamy do włączania się w adwentową inicjatywę Sióstr Antonianek i Domu Samotnej Matki w Łodzi – „Przytul Mamę„.

Za: www.radioniepokalanow.pl.