Poznański jarmark po raz piętnasty

Na pomoc wspólnocie Arka przeznaczony zostanie dochód z Jarmarku Świętego Jacka, który w niedzielę odbędzie się u poznańskich dominikanów. Podobne jarmarki odbywają się w okresie przedświątecznym także w innych klasztorach.

Jubileuszową, 15. już edycję adwentowego jarmarku, poprzedzi w sobotę 7 grudnia o godz. 20.30 w dominikańskim kościele Matki Bożej Różańcowej koncert charytatywny w wykonaniu zespołu Piotra Baron Quintet.

Nazajutrz po sprawowanej o godz. 10. mszy świętej dla dzieci na dziedzińcu przed świątynią odbędzie się powitanie Świętego Mikołaja, ubranego w biskupie szaty. Do późnego wieczora przy rozstawionych na krużgankach stoiskach można będzie kupić świąteczne ozdoby, kartki i choinki, a także książki i bibeloty oraz skosztować różnych smakołyków.

Wiele zabaw i konkursów przygotowano dla najmłodszych uczestników jarmarku. Ojcowie dominikanie będą czytali dzieciom z podziałem na role wydane niedawno książki: „Opowieść o Świętym Jacku Odrowążu” i „Świat według dziadka”. Autorka tej ostatniej – Zofia Stanecka spotka się natomiast ze swoimi młodymi czytelnikami.

W programie całodniowego kiermaszu także dorośli będą mogli znaleźć coś dla siebie. Młodzież z duszpasterstwa „Schron” zaprezentuje taniec integracyjny, a grupa „Skansen Teatralny” pokaże spektakl. Odbędzie się także pokaz tańca z ogniem.

„Wiele z punktów programu adresowanych jest dla rodzin z dziećmi, ale na nasz jarmark zapraszamy wszystkich” – zachęca Tomasz Łozowicki z Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów, które organizuje charytatywny kiermasz wraz z Wydawnictwem „W drodze”.

Dochód z 15. Jarmarku Świętego Jacka przeznaczony zostanie na remont dachu w poznańskim domu wspólnoty Arka, do której należą osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Członkowie wspólnoty będą obecni na kiermaszu, a przy jednym ze stoisk będzie można kupić wykonane prze nich wyroby rękodzielnicze.

Więcej: www.dominikanie.pl.