Prymicyjna Msza św. ks. bpa Józefa Dąbrowskiego CSMA

Prymicyjna Msza św. ks. bpa JózefaW niedzielę, 19 kwietnia br, polonijna parafia Matki Bożej Częstochowskiej w London, Ontario (Kanada), w której posługują księża michalici, miała zaszczyt gościć  nowo konsekrowanego biskupa pomocniczego diecezji London, ks. Józefa Dąbrowskiego.

Warto zauważyć, że właśnie w tej parafii, po przybyciu do Kanady 24 lata temu, nowo wyświecony ks. Biskup stawiał pierwsze kroki i tutaj nabierał duszpasterskich „szlifów”.

Na „prymicyjną” Mszę świętą przybyli licznie Polacy z  London i okolic. Razem z bpem Józefem liturgię Eucharystii celebrowało 6 księży, wśród nich księża z Polski, Niemiec i Argentyny. Okolicznościowe kazanie  wygłosił proboszcz parafii ks. Zbigniew Rodzinka. Kaznodzieja podkreślił, że tak jak Chrystus kazał Apostołom wypłynąć na głębię, tak i teraz wzywa On naszego nowo konsekrowanego Biskupa do tego samego zadania – do podjęcia ryzyka wsłuchania się w głos Chrystusa, który w tych niełatwych czasach wzywa go do tak odpowiedzialnej godności biskupiej.

Po zakończonej Mszy św., uroczystym błogosławieństwie ks. Biskupa i odśpiewaniu Te Deum wierni wraz z honorowym Gościem udali się  do sali parafialnej. Tam, przy kawie i ciastku, oraz przy śpiewie polonijnego  zespołu Cracovia, parafianie mogli osobiście porozmawiać z ks. Biskupem, otrzymać jego błogosławieństwo oraz zrobić  pamiątkowe zdjęcie.

Za: www.michalici.pl.