Home Wiadomości Prymicyjna Msza św. ks. bpa Józefa Dąbrowskiego CSMA

Prymicyjna Msza św. ks. bpa Józefa Dąbrowskiego CSMA

Redakcja

Prymicyjna Msza św. ks. bpa JózefaW niedzielę, 19 kwietnia br, polonijna parafia Matki Bożej Częstochowskiej w London, Ontario (Kanada), w której posługują księża michalici, miała zaszczyt gościć  nowo konsekrowanego biskupa pomocniczego diecezji London, ks. Józefa Dąbrowskiego.

Warto zauważyć, że właśnie w tej parafii, po przybyciu do Kanady 24 lata temu, nowo wyświecony ks. Biskup stawiał pierwsze kroki i tutaj nabierał duszpasterskich „szlifów”.

Na „prymicyjną” Mszę świętą przybyli licznie Polacy z  London i okolic. Razem z bpem Józefem liturgię Eucharystii celebrowało 6 księży, wśród nich księża z Polski, Niemiec i Argentyny. Okolicznościowe kazanie  wygłosił proboszcz parafii ks. Zbigniew Rodzinka. Kaznodzieja podkreślił, że tak jak Chrystus kazał Apostołom wypłynąć na głębię, tak i teraz wzywa On naszego nowo konsekrowanego Biskupa do tego samego zadania – do podjęcia ryzyka wsłuchania się w głos Chrystusa, który w tych niełatwych czasach wzywa go do tak odpowiedzialnej godności biskupiej.

Po zakończonej Mszy św., uroczystym błogosławieństwie ks. Biskupa i odśpiewaniu Te Deum wierni wraz z honorowym Gościem udali się  do sali parafialnej. Tam, przy kawie i ciastku, oraz przy śpiewie polonijnego  zespołu Cracovia, parafianie mogli osobiście porozmawiać z ks. Biskupem, otrzymać jego błogosławieństwo oraz zrobić  pamiątkowe zdjęcie.

Za: www.michalici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda