Home Wiadomości PRZYJŚCIE NOWONARODZONEGO JEZUSA FORMUJE NAS NA NOWO

PRZYJŚCIE NOWONARODZONEGO JEZUSA FORMUJE NAS NA NOWO

Redakcja

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry w życiu radami ewangelicznymi!

Papież Franciszek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego ogłosił Rok Św. Józefa. Wpisuje się to doskonale w tematykę nowego Roku Duszpasterskiego, którego myślą przewodnią są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jak bowiem Jezus stał się centrum życia dla Cieśli z Nazaretu, tak dla nas tajemnica Eucharystii ma być centrum życia oddanego w pełni Jezusowi.

Drodzy Bracia i Siostry, wszyscy jesteśmy dotknięci dramatem ogólnoświatowej pandemii, która w ostatnich tygodniach ze wzmożoną siłą weszła także do naszych domów i wspólnot. Wielu z nas przeszło lub przechodzi tę bolesną chorobę, pożegnaliśmy też wielu naszych Sióstr i Braci, który odeszli do domu Ojca. Uczestniczymy więc realnie w bólach i cierpieniach Ludu Bożego, powierzonego naszej modlitewnej i apostolskiej trosce.

Ostatnie napięcia społeczne uświadamiają nam również jak bardzo potrzeba naszym Rodakom prostego, czytelnego i pokornego świadectwa o pierwszeństwie Boga w życiu człowieka, świadectwa na wzór Świętego Józefa! Współczesne peryferie świata, do których posyła nas papież Franciszek to są także serca rozgorączkowanych, a często zagubionych młodych ludzi – kobiet i mężczyzn – których widzieliśmy na polskich ulicach w ostatnich tygodniach. Jak sprawić, by w nich zamieszkał Nowonarodzony Jezus Chrystus – Zbawiciel? On pragnie posłużyć się nami, naszymi talentami i ograniczeniami, by zanieść także do tych pełnych gniewu i złości serc Ewangelię. Wyjdźmy więc odważnie naprzeciw temu wyzwaniu, by znów dał się słyszeć jeden przekaz wiary, w jednym języku – języku miłości.

Przyjście Nowonarodzonego Jezusa formuje nas na nowo. Wiemy z przykładu Św. Józefa, że tylko ten przynosi dobry owoc, kto w swoim sercu robi miejsce dla przychodzącego Pana. Wyruszmy więc w drogę wraz z Cieślą z Nazaretu, by stać się świadkami Chrystusa dla tych, do których jesteśmy posłani. Byśmy mieli do tego siłę, niech On codziennie rodzi się w naszych sercach, gdy gromadzimy się na świętej wieczerzy i na słuchaniu Jego Słowa.

Niech Jezus – Miłość przychodząca na świat – błogosławi Wam i Waszym Wspólnotom w codziennej duchowej pielgrzymce do tego źródła łaski, którym jest Eucharystia.

Z pasterskim błogosławieństwem:
+ Jacek Kiciński CMF
Przewodniczący Komisji ds. życia konsekrowanego i Stowarzyszeń życia apostolskiego KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda