Rdzawka: ks. Piotr Wojtyła MIC finalistą konkursu Proboszcz Roku 2013

Ks. Piotr Wojtyła MIC znalazł się w gronie dwunastu finalistów konkursu Proboszcz Roku 2013 organizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną. Ks. Piotr od kilku lat przewodzi mariańskiej parafii pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce k. Rabki Zdrój.

Na specjalnym facebookowym profilu, utworzonym przez KAI, prezentowane są sylwetki proboszczów – finalistów. Oto jak rdzawiańscy parafianie, zgłaszając swojego duszpasterza do konkursu, opiniują jego posługę:

Nasz Ks. Proboszcz nie traci z pola widzenia żadnej grupy wiekowej w parafii, wspomaga w rożnych działaniach naszą wieś, namawia do kultywowania pięknych tradycji góralskich, integruje nasze środowisko lokalne choć nie zawsze jest to łatwe. Zawsze znajdzie czas dla każdego kto chce z nim rozmawiać. Stanowi wzór do naśladowania – to nie tylko wyjątkowy kapłan, ale także wspaniały, mądry, ciepły człowiek. Ma w sobie wiele pokory – rzadka to cecha w dzisiejszych czasach. W drugim człowieku zawsze szuka dobra i stara się to dobro wyciągnąć na wierzch!

Ks. Proboszcz to świetny manager,  wspiera nasze działania także finansowo – zespół góralski, chór, ministrantów, a przede wszystkim potrzebujących. Ci zawsze mogą liczyć na jego pomoc i co ważne: nie daje ryby lecz wędkę!

Ks. Proboszcz Piotr Wojtyła wie jak ważne jest mądre zagospodarowanie wolnego czasu zwłaszcza dzieci i młodzieży – te mogą liczyć na atrakcyjne wyjazdy, dorośli na pielgrzymki.

Nasz kościół i plebania są dla nas otwarte całą dobę.

Poniżej najważniejsze inicjatywy Księdza Piotra Wojtyły: konkurs kolęd dla dzieci, uroczyste obchody dnia chorego i konkurs na Samarytanina Roku, Chór Adoramus, gazeta „Światło i Sól”, organizacja świetlicy dla dzieci.

20 września odbędzie się finał konkursu Proboszcz Roku 2013. Finaliści wraz z parafianami przyjadą zaprezentować dorobek swojej parafii. Podczas uroczystości zostaną wręczone dwie nagrody: Nagroda Kapituły oraz Nagroda Internautów. Galę otworzy Patron Honorowy ks. bp Wojciech Polak.

Każda z 12 parafii ma swój portret na Facebook’u. Ilość „lików” zadecyduje o tym, kto zdobędzie nagrodę internautów. Zobacz i głosuj tutaj.

Za: www.marianie.pl.