Home Wiadomości Redemptoryści: Dziękczynienie w Rodzinie

Redemptoryści: Dziękczynienie w Rodzinie

Redakcja

www.redemptor.pl„Dziękczynienie w Rodzinie” – już ósme z kolei spotkanie Rodziny Radia Maryja w Toruniu odbędzie się w sobotę, 3 września 2016 r. w dawnym Porcie Drzewnym przy ul. Droga Starotoruńska, gdzie mieści się Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Zapraszamy w imieniu redemptorystów pracujących w Radiu Maryja i sanktuarium.

Od godz. 12.00 – na scenie nad wodą – wystąpią zespoły folklorystyczne m.in.: Abrakadabra z Mielca, Małe Rożnowioki z Rożnowa, Ziemia Beskidzka, Jan Wojdak&Wawele, Arisa Vinci.

Spotkaniu towarzyszyć będzie także modlitwa: Anioł Pański, Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski. Natomiast o godz. 15.30 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – pod przewodnictwem ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego – sprawowana będzie Eucharystia. Po Mszy św. w sanktuarium odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry koncertowej Victoria oraz modlitwa różańcowa.

O godz. 19.00 w amfiteatrze odbędzie się koncert galowy w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego: Ortus Poloniae – widowisko historyczne z okazji 1050. Rocznicy chrztu Polski.

Dziękczynienie w Rodzinie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, ks. bp. Andrzeja Suskiego ordynariusza diecezji toruńskiej oraz współfinasowane jest ze środków fundacji PZU.

Wszyscy uczestnicy  „Dziękczynienia w Rodzinie”: od najmłodszych do najstarszych znajdą coś dla siebie. Przygotowaliśmy bogatą i zdrową ofertę kulinarną. Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność: owoce, przetwory, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Na wszystkie dzieci będzie czekał plac zabaw. Już od godz. 11.00 w „Miasteczku zdrowia” przy WSKSiM rozpoczną się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii: mammografia i cytologia; chorób serca, cukrzycy; będzie możliwość wykonania badań w zakresie wczesnego wykrywania tętniaka aorty  jamy brzusznej. W auli uczelni o godz. 13.00 i 14.00 wykład i rozmowa z p. dr. n. med. Tomaszem Mierzwą chirurgiem – onkologiem.

Specjalnie oznakowane bezpłatne autobusy będą kursowały z centrum Torunia – z przystanku przy alei Solidarności oraz z Rubinkowa do WSKSiM oraz z powrotem. Szczegółowy rozkład zostanie zamieszczony na naszym portalu: www.radiomaryja.pl oraz na stronie Urzędu Miasta Torunia.

RIRM

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda