Home Wiadomości Redemptoryści: Pielgrzymka polonijna do Altötting

Redemptoryści: Pielgrzymka polonijna do Altötting

Redakcja

Dnia 31 maja br. w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbyła się pielgrzymka dekanatu bawarskiego do sanktuarium maryjnego w Altötting. Była ona dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II.

Wśród przybyłych w tym dniu pielgrzymów byli parafianie z polonijnych parafii w Monachium, Ingolstadt, Landshut, Rosenheim, Regensburgu, Norymberdze i Ambergu.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się o godz. 11.30 w Bazylice św. Anny programem słowno-muzycznym poświęconym św. Janowi Pawłowi II przygotowanym przez Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II, oraz zespoły muzyczne Redemptor i Semper Fidelis z Monachium. Następnie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem o. Piotra Chyły – wikariusza prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. On też wygłosił okolicznościowe kazanie. Oprawę muzyczną przygotował chór z Polskiej Misji Katolickiej w Monachium. Po południu pielgrzymi zebrali się jeszcze raz w bazylice na modlitwie różańcowej i nabożeństwie majowym.

o. Tomasz Sadowski CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda